450W ATX Power Supply – Silverstone SST-ET450-B 80+ BRONZE
Designed for 80 PLUS Bronze level of efficiency to reduce wasted heat and save on electricity. Powerful single +12V rail design, perfect for future high-end component upgrades or overclocking
Model: SST-ET450-B
** Pulled from working machine due to upgrade, 30-day warranty included **
Pictured is an actual item from our stock. Fully tested, ready for use.
Want to be notified when this is back in stock?
Simply enter your email address below, and we’ll let you know when this product becomes available.
Want to buy now? Browse In Stock Alternatives
Out of stock
Features
  • High efficiency with 80 PLUS Bronze certification
  • 24/7 continuous power output with 40โ„ƒ operating temperature
  • Class-leading single +12V rail
  • Silent running 120mm fan with 18 dBA
  • PCI-E 8pin and PCI-E 6pin connectors support
Connectors
  • 1 x 24 / 20-Pin motherboard connector
  • 1 x 8 / 4-Pin EPS / ATX 12V connector